Социјални медиуми

Месечни архиви

мај 2020

Во Уметност

Арбнора Мемети: „Фотографијата има моќ да им даде глас на немоќните и око на невидливото“

мај 30, 2020

Арбнора е новинарка но фотографирањето и било еден скриен сон, за кој никогаш не кажала никому. „Освен што не зборував за тоа, се плашев и да сонувам, бидејќи е…

Прочитајте повеќе

Во Новости

„Божиновски часовници и накит“ ги прогласи победниците од „Херои 2020“

мај 28, 2020

Иницијативата „Херои 2020“ ја започна „Божиновски часовници и накит“ за идентификување на херои во време на Ковид-19 со цел, како што велат, на површина да испливаат вистинските инфлуенсери, луѓето…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура, Новости

Tips & Tricks за сите љубители на паста

мај 22, 2020

Вистинскиот сос во комбинација со вистинската форма на паста создава гастрономска магија. Можеби не секогаш размислувате за тоа кога купувате паста, но формата што ќе ја одберете игра важна…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Нова платформа за вмрежување, менторство, едукација и развој на бизниси

мај 21, 2020

Represent Communications денеска ја лансираше новата платформа www.mymasterlab.com од која ќе произлегуваат идеите, конекциите и соработките за идни бизниси во регионот. Мymasterlab.com е местото каде се среќаваат врвни експерти…

Прочитајте повеќе