Социјални медиуми

Месечни архиви

февруари 2024

Во Новости

Моден едиторијал со бренд амбасадорите на H&M  по повод отворањето на третата продавница во Skopje City Mall

февруари 29, 2024

Шведскиот  моден бренд H&M пред две години, на големо задоволство на македонските купувачи пристигна на македонскиот пазар. Препознатливиот квалитет, големата понуда на различните линии од овој бренд и модните…

Прочитајте повеќе

Во Новости

АЛКАЛОИД со раст на консолидираните продажби од 16 %, инвестиции од 28,3 милиони евра и со 232 нови вработувања воземјава во 2023 г.

февруари 28, 2024

Приходи од продажби Според единечниот биланс на успех, во периодот јануари – декември 2023 година продажбите достигнуваат 12.261.902.275 денари, што е за 16 % повеќе во споредба со истиот…

Прочитајте повеќе

Во Мода

Зошто ни е потребна модна револуција?

февруари 26, 2024

​Потребата за револуцијата во модната индустрија ни е сѐ повеќе потребна! Многу често знаеме да го заборавиме овој факт додека уживаме во сезонските попусти понудени од брендовите за брза мода…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Започна пријавувањето за „Халк Еко Скопје Трча 10КМ“ 

февруари 26, 2024

Денеска започна пријавувањето за осмото издание на трката „Халк Еко Скопје Трча 10км“ кое ќе се одржи на 12.05.2024 година. Сите кои сакаат да бидат учесници, ќе може да се пријават најдоцна до…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Реакција: Личното и интимното е загрозено преку дигиталното родово-базираното насилство кое станува сè поопасно!

февруари 22, 2024

Злоупотребата и нарушувањето на личниот, интимен простор станува сè поизразено преку дигиталното родово-базирано насилство. Изразуваме особена загриженост и остро реагираме на последните родово-базирани напади во онлајн просторот и кај…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Започна пријавувањето за 12-тото издание на најпознатата „Авицена Женска Трка“

февруари 21, 2024

„Авицена Женска Трка“ дванаесет години по ред е симбол за мотивација и успех, за постигнати резултати и поставени нови цели, како и за здрав и правилен животен стил. Од…

Прочитајте повеќе

Во Мода

Lionel Messi x adidas Samba- најдобриот светски фудбалер го стави својот потпис на најпопуларниот модел патики 

февруари 20, 2024

Веќе е јасно дека најпопуларен модел на патики во 2024 година е моделот Samba на Adidas. Интересот за овој модел постојано расте,  а на пазарот постојано се појавуваат нови варијанти…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Грчкиот урбан бренд CLOSÉ SOCIETY со онлајн продавница и кај нас

февруари 20, 2024

CLOSÉ SOCIETY е урбан, уличен бренд базиран во Солун. Приказната наречена CLOSÉ SOCIETY започна пред 7 години, а првичната цел и идеја беше да се креира облека која ќе одговара…

Прочитајте повеќе

Во Мода

Третата продавница на H&M во Скопје се отвара на 7-ми март

февруари 19, 2024

Шведската модна компанија H&M ги отвора вратите на својата трета продавница во Скопје, во Skopje City Mall, на 7-ми март, во 10:00 часотH&M ќе понуди модна инспирација за целото…

Прочитајте повеќе

Во Новости

„Алкалоид“ АД Скопје со историско достигнување во третманот на рефлуксен езофагитис и ГЕРБ – патентиран првиот Омепразол во течна форма во светот

февруари 19, 2024

„Алкалоид“ во изминативе години започна процес на редизајнирање на постојни генерички фармацевтски производи за нови индикации, со цел создавање лекови со додадена вредност кои овозможуваат третирање и задоволување на…

Прочитајте повеќе