Социјални медиуми

Месечни архиви

јули 2020

Во Новости

Good Food со Кокарче: Панакота коктел со ванила и овошје

јули 31, 2020

Панакота (panna cotta) e италијански десерт што во буквален превод значи „сварен крем“. Во минатото се правел од густ крем (млечен продукт со висок процент на масленост) кој се…

Прочитајте повеќе

Во Видео, Музика, Новости

Нов спот на Katerinha за песната „Not Your Friend“

јули 31, 2020

Катериња ја знаеме од неодамна, кога за првпат се претстави со својот сингл „Trippin“. Песната и спотот беа одлични и уште од самиот старт ветуваа континуиран квалитет на она…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура, Новости

TrekkМe – Две девојки кои нудат незаборавни домашни вкусови и уникатни планинарски тури од Охрид

јули 31, 2020

Една тура на Душица Мато и Маја Чубриќ од Охрид до селото Горно Коњско на Галичица резултирала со TrekkMe што нуди организирани тури до Галичица, незаборавни зајдисонца, поглед на…

Прочитајте повеќе

Во Видео, Новости

Студио Chat со Горан Мичиќ

јули 29, 2020

Тату мајсторот Горан Мичиќ зборува за неговата работа, првата тетоважа која ја изработил, најсилното влијание на неговата работа и што го прави среќен. Погледнете го неговото гостување во нашето…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура, Новости

Сара Симоска – нова сила на македонската архитектура

јули 28, 2020

Запознајте ја Сара Мојот татко е архитект и мојот дедо беше архитект. Јас сум трета генерација архитекти во мојата фамилија Симоски, но прва жена. Од мали години сум била…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Wine O’Clock: Rosé Нагласени тонови на јагодесто овошје и освежителен вкус

јули 27, 2020

Вината на кои основната боја им е во спектарот од светлопортокалова до светловиолетова спаѓаат во групата на розе вина. Поради долгогодишниот лош квалитет на овие вина во минатото, сè…

Прочитајте повеќе

Во Музика, Новости

[Рецензија] Taylor Swift- Folklore

јули 27, 2020

Новиот албум на Taylor Swift покрена прашина откако излезе сосема неочекувано пред неколку дена. Миа Милошеска (@wilmaflintstone_) со рецензија за Folklore. Искрено, воопшто не планирав да пишувам уште една…

Прочитајте повеќе