Социјални медиуми

Во Мода, Убавина

5 предлог подароци за љубов кон себе и кон околината

февруари 12, 2024

Во свет каде што свесниот консумеризам и грижата за себе се постојно испреплетени,од големо значење е да се изберат производи кои не само што ни даваат нега, туку ипокажуваат…

Прочитајте повеќе

Во Убавина

mesoestetic® ви го претставува револуционерниот cosmelan®- водечки третман против хиперпигментација

јануари 29, 2024

cosmelan® е професионална метода која целосно ги отстранува постоечките дамки на кожата и го спречува нивното повторно појавување на долг рок.   Лабораториите на mesoestetic® продолжуваат со иновациите во…

Прочитајте повеќе

Во Убавина

L’Or de J’adore-Новиот парфем на Dior креиран од страна на парфумерот Франсис Куркџијан

ноември 22, 2023

Диор е поим што треба да се истражува и наследство што треба да се негува. Како и сите пред него кои го рекреирале легендарниот мирис, така и Франсис Куркџијан…

Прочитајте повеќе

Во Убавина

PORTRET22 – код за попуст од 22% на биоразградливи хулахопки со алое вера од брендот April 22

ноември 20, 2023

Зачекорете во свет во кој модата се среќава со одржливоста со ексклузивната соработка помеѓу нашата дигитална платформа и врвниот еколошки бренд за хулахопки – APRIL22. Подгответе се за трансформација…

Прочитајте повеќе

Во Убавина

Никогаш подобри попусти во Belodore парфимерии

ноември 18, 2023

Празникот на шопингот кој на сите љубители на луксузното и убавото им е заокружен со црвено на календарот – Black Friday, во парфимериите Belodore од година во година расте во традиција…

Прочитајте повеќе

Во Убавина

Брендот Belodore го слави својот трет роденден- Три години раст, иновација и успеси!

октомври 25, 2023

Приказната за брендот Belodore започнува во самото срце на Унгарија – Будимпешта. Инспириран од снагата и убавината на дури два града чии сличности и разлики се преплетуваат во хармонија,…

Прочитајте повеќе

Во Убавина

DP Lux Belodore добитник на награда од Diplomacy&Commerce Croatia за најголемо пробивање во малопродажната индустрија

октомври 12, 2023

Во понеделникот, 09.10.2023 година, во познатиот загребски хотел Еспланада, Diplomacy&Commerce Croatia одржа настан по повод шестиот роденден. Во таа прилика беа доделени награди на компаниите и институциите за извонреден придонес во своите…

Прочитајте повеќе

Во Убавина

Carmina- House of Creed нова мирисна магија за смелите авантуристи

октомври 3, 2023

House of Creed со задоволство го најавува својот новитет во портфолиото мириси – Carmina која ни доаѓа во парфимериите во септември 2023. Carmina е храбар, пикантен мирис кој ќе…

Прочитајте повеќе

Во Убавина

Le Vie di Milano Via della Spiga – Parfum парфем кој раскажува возбудлива шопинг приказна

септември 22, 2023

Елеганцијата на овој парфем се рефлектира во слатките интензивни ноти на лешник, кафе и цимет, кои нежно се мешаат во коктел од кокос и тубероза, а финалниот мирисен удар…

Прочитајте повеќе

Купете го новото електронско издание на
Портрет Магазин