Социјални медиуми

Месечни архиви

август 2023

Во Живот и Култура, Новости

Кристина Атовска – „Во Украина ги видов најголемите ѕверства што може да ги направи човекот, но и најблагородните човечки особини“

август 31, 2023

Кристина Атовска е единствената новинарка, воена известувачка од Македонија за војната од Украина, која со неверојатна професионалност и храброст успеа да известува од воено подрачје и притоа да остане…

Прочитајте повеќе

Во Здравје

Здрави навики со… Војдан Стојановски

август 31, 2023

 Здрав живот се живее единствено преку здрави навики Војдан Стојановски е еден од најуспешните македонски кошаркари кој е синоним за професионалност и упорност. Тој долги години е предводник на…

Прочитајте повеќе

Во Мода, Новости

Адидас го овековечи иконскиот гиф со Хомер Симпсон преку специјални Stan Smiths

август 30, 2023

Хомер Симпсон како полека се враќа наназад во грмушка стана една од сцените од Симпсонови што дефинитивно ќе остане запишана во поп-културата. Адидас го овековечи моментот со новите Simpsons…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура

Еден ден со…Цветна Фабрика

август 30, 2023

Денот најчесто ни започнува околу 07:00 со утринска прошетка на Мајло. Во меѓувреме си го подготвуваме првото утринско кафе и појадок (кога времето ни дозволува). Завршуваме со банкарските обврски,…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура, Новости

Тамара Котевска е првата македонска авторка која ќе одржи говор на Венецискиот фестивал

август 30, 2023

Тамара Котевска, една од режисерките на наградуваниот документарец „Медена земја“, е првата македонска авторка која доби покана да одржи говор на Венецискиот фестивал. Во рамките на настанот „Lights Camera…

Прочитајте повеќе

Во Убавина

Новиот Guerlain Double R Renew & Repair серум за очи

август 30, 2023

Истражувањето на Guerlain секогаш е во потрага по најмоќните видови мед и матичен млеч за создавање производи за обнова на кожата. Истражувачите ги открија нивните најскапоцени нектари во срцето…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура

Колумна – Што е муабетот со „healing“?

август 30, 2023

„Загрижена сум дека ако се исцелам од својата траума, веќе нема да сум смешна“, е варијација на твитер-изјава, која, според мене, мошне пластично прикажува неколку клучни концепти околу кои…

Прочитајте повеќе

Во Мода

Татјана Јанушева на насловната страница на магазинот „ELLE – Србија“

август 25, 2023

Нашиот веќе докажан интернационален модел се најде на насловната страна на престижното модно списание во соседна Србија .Јанушева пред две недели беше во соседна Србија за да го изработи…

Прочитајте повеќе