Социјални медиуми

Во Новости

Првата епизода од најдоброто адреналинско шоу „Триумф“ премиерно ќе се емитува на 26 јуни на Gley

јуни 19, 2024

Скопје, 19.06.2024 – Подгответе се за адреналин во големи количини и неверојатен натпреварувачки дух, затоа што наскоро започнува „Триумф“, првото адреналинско шоу во историјата на македонскиот етер. ​Станува збор за нов проект со…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Стани дел од ХалкЕЗ заедницата и стигни до EXIT 2024

јуни 12, 2024

Денеска стартува наградната игра „Стани дел од ХалкЕЗ заедницата и стигни до EXIT 2024” во организација на Халкбанк АД Скопје, која ќе трае до 4 јули. Во наградната игра право на учество имаат сите физички…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Мукаетов – панелист на конференцијата „Чувари на мудроста“ во организација на „Халк банка“

јуни 11, 2024

Генералниот директор и Претседател на УО на „Алкалоид“, Живко Мукаетов, зеде учество на конференцијата „Чувари на мудроста“, која по втор пат се одржува во организација на „Халк банка“ АД…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Red Bull Half Court повторно ги бара најдобрите 3х3 кошаркари во Македонија!

јуни 8, 2024

На 15 јуни, на добропознатото игралиште во Влае, Скопје, по вторпат ќе се бираат најдобрите македонски улични кошаркари во 3×3 баскет – Red Bull Half Court Skopje! После минатогодишното…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Специјална олимпијада на РСМ дел од 24-то издание на Европската фудбалска недела (EFW2024)

јуни 7, 2024

Специјалната олимпијада на Северна Македонија како водечка спортска организација во државата која се грижи за спортот за лицата со интелектуална попреченост и оваа година ќе биде дел од 24-то…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Новите MINI автомобили се уште постилски, дигитални и харизматично едноставни

јуни 3, 2024

Стил, технологија, препознатливо МINI картинг чувство при возењето и современ пристап во дизјанот ја карактеризираат новата MINI фамилија. Компанијата М Кар ги претстави новите MINI Cooper и МINI Countryman, кои се истовремено модерни и традиционални и зрачат со експресивен минимализам. „Новите MINI автомобили ја евоцираат историјата на брендот. Со своето ново семејство, MINI поставува нови стандарди за комфор, уживање во возењето и корисничко искуство, додека истовремено го одржува својот одговорен став кон околината. Петтата генерација на MINI Cooper претставува едноставност во…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Австралија Експо ќе се одржи овој петок во Скопје – Побрзајте, резервирајте го вашето место и обезбедете квалитетно универзитетско образование во Австралија 

мај 29, 2024

Изборот на квалитетно универзитетско образование, често знае да биде тежок и збунувачки, особено за помладите генерации, чија кариерна иднина зависи токму од нивниот избор на факултетско образование.  Секој кој…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Живко Мукаетов прогласен за премиум партнер на манифестацијата „Оскар на хуманост“ на Црвен крст

мај 28, 2024

Црвениот крст на Град Скопје го одликувааше Генералниот директор и Претседател на УО на „Алкалоид“ со Оскар на хуманоста во категоријата Премиум партнер, како континуиран поддржувач на хуманата мисија…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Знаеш ли како звучи твојот стил?

мај 21, 2024

Дали некогаш си одвоил време и внимание да го слушнеш твојот стил? Тропкањето на алките, самоуверено отчукување на твојот часовник, суптилното ѕвонење на огрлицата додека се движиш-овие звуци се…

Прочитајте повеќе