Социјални медиуми

Во Новости

Мелита Гугуловска- Сава осигурување АД Скопје е модерна, современа компанија која нуди беспрекорна услуга

јануари 24, 2024

Сава Осигурителна Групација  нуди услуги од областа на  примарно осигурување, реосигурување, управување со средства, здравствени и помошни услуги и решенија за пензионирање. Матичната компанија Позаваровалница Сава д.д. (Сава Ре)…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Јосип Штулац Радиќ, регионален директор на TCL „Адријатик“ – TCL е бренд што посветено и напорно работи на својот раст и развој

јануари 22, 2024

TCL е водечки светски технолошки бренд со широк асортиман на производи, кој е основан во 1981 година и кој оперира со своите производствени и R&D центри низ целиот свет…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Нова станица на „Литература.мк“ на Стара Железничка

јануари 11, 2024

Книжарницата „Литература.мк Суперстор“ и кафе-барот „Кафе Литература“ ја почнаа својата нова приказна на нова станица, во рамките на трговскиот центар „Дајмонд мол“. Во новиот продажен простор, „Литература.мк“ и кафулето што се сместени на вкупна површина од 600 квадратни метри, се застапени над 12.000 книги од домашни и од странски…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Сѐ што ни треба е љубов – 13 годишниот Јаков ни одржа лекција за љубов кон планинарењето 

јануари 10, 2024

Како дел од својата платформа “Сѐ што ни треба е љубов” годинава “Божиновски часовници и накит” ја поддржа тринаесеттата експедиција “Први на први” која секоја година организира подвиг, првото изгрејсонце во годината да…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Мирисите Maison Margiela ексклузивно достапни во „Еликсир“

јануари 5, 2024

Maison Margiela е француска модна куќа основана во Париз во 1988 година oд белгискиот дизајнер Мартaн Маржела. Мажествени и женствени, мирисите се еднакво наменети за двата пола. Куќата има…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Од еден поинаков аспект – конференција за женско лидерство и премостување на родовиот јаз во М6 Едукативен центар

декември 13, 2023

Како родовата еднаквост и промовирање на женското лидерство може да донесе забрзан развој во општествениот и бизнис секторот? Кoлку секој поединец, вклучително и мажите  треба да бидат дел од…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Стопанска банка доделува грантови за реализација на проекти за лица со попрeченост во рамки на „Сонуваме. Менуваме“

декември 13, 2023

Пред нас е петтото издание на „Сонуваме. Менуваме“ – кампања за подигнување на свеста кај јавноста за потребата од поголема инклузија на лицата со попреченост во општеството. Како нераздвоен дел од…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Шпаркасе Банка: Кој прв до VIBE ON – CASHBACK?

декември 7, 2023

Шпаркасе Банка и Visa ја започнаа „VIBE ON – CASHBACK“ кампањата која нуди одлична можност за поврат на средства на „Vibe on“ трансакциската сметка и многубројни поволности за сите корисници на „Vibe on“ пакетот за млади.…

Прочитајте повеќе

Во Некатегоризирано, Новости

Засадени 50.000 дрвја во Велешко,со акцијата за пошумување „Сончева Гора“

ноември 30, 2023

Во близина на езерото Младост, северно од Велес беа пошумени 23 хектари или 50.000 дрвја на државно земјиште. Над стотина волонтери од Скопје и Велес учествуваа во масовната еколошка…

Прочитајте повеќе