Социјални медиуми

Во Живот и Култура, Некатегоризирано

Викторија Димитровска- Здравиот животен стил на родителите е најдобар учител за нивните деца

септември 29, 2023

Велат дека здрав стил на живеење е скала до успехот, па затоа сакаме да разговараме на оваа тема со инспиративни луѓе што го практикуваат. Наш избор оваа недела е…

Прочитајте повеќе

Во Некатегоризирано

Дијамантите на Божиновски часовници и накит на 44 издание на фестивалот за филмска камера ,,Браќа Манаки”

септември 26, 2023

Прославувајќи ја ноќта на кинематографите во Битола, на црвениот тепих поминаа неколку светски оскаровци на кинематографијата и  некои од најдобрите и најсветлите Македонски ѕвезди, убави и гламурозни дами во вечерни…

Прочитајте повеќе

Во Некатегоризирано

Утре се игра хуманитарниот натпревар- ,,Сите ѕвезди” спектакуларен ракометен меч на деценијата

јануари 2, 2023

Ракометната Федерација на Македонија (РФМ) неодамна го најави натпреварот на деценијата, во чии рамки спортските сили ќе ги одмерат ракометните ветерани и актуелните репрезентативци на ревијален натпревар. Овој дуел ќе се одигра на 3…

Прочитајте повеќе

Во Некатегоризирано

Поминете ги вашите празнични моменти во Paint It Black Hotel & Spa во Гевгелија.

декември 30, 2022

Луксузно дизајнираниот хотел ќе ви овозможи бегство од секојдневието и заслужен одмор. Уживајте во уникатниот дизајн на собите и апартманите, вкусете ги специјалитети на врвниот Head Chef Александар Симјановски…

Прочитајте повеќе

Во Некатегоризирано

Fashion Group: Вистинските работи доаѓаат во вистинскиот момент

декември 22, 2022

Празниците се тие кои секогаш нè охрабруваат да ги споделиме најубавите моменти со оние кои нѝ се најдраги и да нè потсетат на тоа колку семејството е важно во…

Прочитајте повеќе

Во Некатегоризирано

Schweppes со поддршка на бармените и партнерите од ХоРеКа ја открива тајната на миксологијата

декември 20, 2022

Декември е во знакот на Schweppes Mixology и комбинирањето на најдоброто од сите светови: импресивни вкусови на коктели збогатени со меурчињата на Schweppes, одлична музика, флуиден танц, искуства и…

Прочитајте повеќе

Во Некатегоризирано

„ЕДУИНО како поддршка во образованието и развојот кај децата и едукаторите – интервју со Патриција Ди Џовани и Зеќирија Хасипи“

декември 15, 2022

Проектот ЕДУИНО е решението на предизвикот со кој пред две години се соочи образованието, заедно со сите негови ентитети. ЕДУИНО е колективен портал за подобрување на образованието преку ко-креирање…

Прочитајте повеќе

Во Некатегоризирано

Премиера на претставата „Сите сме птици“ во режија на Слободан Унковски 

декември 14, 2022

На сцената на Македонскиот народен театар на 17 декември премиерно ќе биде изведена претставата „Сите сме птици“, работена по текстот на либанско-канадскиот автор, Важди Муавад, а во режија на…

Прочитајте повеќе

Во Некатегоризирано

Хајнекен со нова кампања и нов изум застанува против културата на прекумерно работење

декември 5, 2022

Како што линијата помеѓу професионалниот и приватниот живот станува сѐ побледа и побледа, така полемиката за важноста на доброто балансирање помеѓу нив се разгорува сѐ повеќе и повеќе. Затоа…

Прочитајте повеќе

Купете го новото електронско издание на
Портрет Магазин