Социјални медиуми

Месечни архиви

јануари 2024

Во Живот и Култура

Познатата холивудска актерка Денис Ричардс пие чај Good Nature во популарното ријалити-шоу „Вистинските домаќинки од Беверли Хилс“

јануари 31, 2024

Холивудската дива и поранешна Бонд-девојка Дениз Ричардс ужива во шолја чај Good Nature! Во најновата сезона на „The Real Housewives of Beverly Hills“ или „Вистинските домаќинки од Беверли Хилс“,…

Прочитајте повеќе

Во Уметност

Хана Корнети – Пишувањето и општо уметноста на секој творец е како потпис, ДНК, уникатен печат

јануари 30, 2024

Вториот роман на Хана Корнети „Илина и шумските тролови“, е ода кон книжевноста, кон она што ја маѓепсувало писателката како дете. Книгата, за големи и мали деца, имаше промоција…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура

Ана Јакимска, режисерка – Како преку филмот да се зборува за мала земја на Истокот, а да не се оди „по шини“?

јануари 29, 2024

Режисерката Ана Јакимска ја знаеме по филмовите „Ќе дојдат децата“, „Синиот час“, „Неонски срца“, но и по сценариото на „Полноќен воз“, за кои имаше голем успех и освои неколку…

Прочитајте повеќе

Во Убавина

mesoestetic® ви го претставува револуционерниот cosmelan®- водечки третман против хиперпигментација

јануари 29, 2024

cosmelan® е професионална метода која целосно ги отстранува постоечките дамки на кожата и го спречува нивното повторно појавување на долг рок.   Лабораториите на mesoestetic® продолжуваат со иновациите во…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура

Сава пензиско друштво-најдобар начин за обезбедување на финансиска сигурност и одржлива иднина

јануари 29, 2024

Сава Oсигурителна Групацијa е снабдувач на примарно осигурување, реосигурување, управување со средства, здравствени и помошни услуги и решенија за пензионирање. Матичната компанија Позаваровалница Сава д.д. (Сава Ре) е компанија…

Прочитајте повеќе

Во Мода

Најбараниот накит на италијанската блогерка Valentina Ferragni пристигна и кај нас во продажниот салон на Chapter03

јануари 26, 2024

Mакедонската стилска приказна која веќе шеста година се раскажува низ модниот симболизам на италијанскиот бренд Rebecca, доби ново поглавје. Италијанското бренд-портфолио е збогатено со уште три познати брендови за…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура

Игор Делов, графички дизајнер – Моќта на графичкото дело да пренесе важна порака на крајот зависи од досетливоста на дизајнерот

јануари 25, 2024

Дизајните на Игор Делов се неконвенционални со креативен пристап и минималистички стил. Преку своите постери за разни фестивали и културни настани пренесува силни пораки и го привлекува вниманието на…

Прочитајте повеќе

Во Музика, Некатегоризирано

Funk Shui со нов видео спот за песната ,,Никогаш пак” 

јануари 25, 2024

Funk Shui со константната работа на својот израз, ја одбележаа 2023та со преку 20 концерти во Европа и на Балканот (Берлин, Виена, Гронинген, Белград, Нови Сад, Загреб, итн.), како и…

Прочитајте повеќе

Во Музика

15 години Кино Карпош-култно скопско место, за добра музика и промовирање културни вредности

јануари 24, 2024

Овој петок Кино Карпош ќе го прослави својот 15 роденден, со атрактивна музичка програма, преубави коктели, најпознатите македонски диџеи и многу гости. По тој повод ние разговаравме со сопствениците…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Мелита Гугуловска- Сава осигурување АД Скопје е модерна, современа компанија која нуди беспрекорна услуга

јануари 24, 2024

Сава Осигурителна Групација  нуди услуги од областа на  примарно осигурување, реосигурување, управување со средства, здравствени и помошни услуги и решенија за пензионирање. Матичната компанија Позаваровалница Сава д.д. (Сава Ре)…

Прочитајте повеќе