Месечни архиви

декември 2022

Во Некатегоризирано

Поминете ги вашите празнични моменти во Paint It Black Hotel & Spa во Гевгелија.

декември 30, 2022

Луксузно дизајнираниот хотел ќе ви овозможи бегство од секојдневието и заслужен одмор. Уживајте во уникатниот дизајн на собите и апартманите, вкусете ги специјалитети на врвниот Head Chef Александар Симјановски…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура, Музика, Новости

МКЦ слави 50 години со целодневна програма

декември 28, 2022

Со годишната програма по повод јубилејот 50 години МКЦ, Младинскиот културен центар денес напладне ги отвори своите врати за сите посетители, токму онака како што биле отворени во далечната…

Прочитајте повеќе

Во Мода, Новости

Купувајте паметно – идеи за празнични подароци од локални брендови

декември 28, 2022

Потхранување на консумеризмот или посовесни одлуки? Знаете ли дека од 2000 година до денес производството на облека е двојно зголемено и тоа надминува сто милијарди парчиња облека на годишно…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Столе Димитриевски, професионален фудбалер – „Чувството по победа на националниот тим е неискажливо“

декември 27, 2022

Изминатиов месец светот живееше во спортска еуфорија и четири милијарди гледачи ширум светот секојдневно уживаа во натпреварите од Светското фудбалско првенство што се одржа во Катар. Тоа е уште…

Прочитајте повеќе

Во Новости, Убавина

Празнична колекција од Jo Malone London

декември 27, 2022

Часовите се откажани и канцелариите затворени. Земи го твојот шал и ракавиците и придружи му се на Jo Malone London. Нова лимитирана колекција на подароци, од празнични мириси до…

Прочитајте повеќе

Во Новости, Убавина

Dior го слави крајот на годината со новата празнична кампања

декември 27, 2022

Полноќта чукна во Шато де ла Кол Ноар На крајот на една долга улица со кипариси одеднаш се појавува магично место пред нашите очи, во форма на дворецот на…

Прочитајте повеќе

Во Некатегоризирано

Fashion Group: Вистинските работи доаѓаат во вистинскиот момент

декември 22, 2022

Празниците се тие кои секогаш нè охрабруваат да ги споделиме најубавите моменти со оние кои нѝ се најдраги и да нè потсетат на тоа колку семејството е важно во…

Прочитајте повеќе

Во Некатегоризирано

Schweppes со поддршка на бармените и партнерите од ХоРеКа ја открива тајната на миксологијата

декември 20, 2022

Декември е во знакот на Schweppes Mixology и комбинирањето на најдоброто од сите светови: импресивни вкусови на коктели збогатени со меурчињата на Schweppes, одлична музика, флуиден танц, искуства и…

Прочитајте повеќе

Во Некатегоризирано

„ЕДУИНО како поддршка во образованието и развојот кај децата и едукаторите – интервју со Патриција Ди Џовани и Зеќирија Хасипи“

декември 15, 2022

Проектот ЕДУИНО е решението на предизвикот со кој пред две години се соочи образованието, заедно со сите негови ентитети. ЕДУИНО е колективен портал за подобрување на образованието преку ко-креирање…

Прочитајте повеќе