Социјални медиуми

Во Живот и Култура

Што интересно можеш да гледаш во Скопје до крајот на февруари?

февруари 15, 2024

Предлог претстави, филм, опера, концерт, Бубамара, Оскаровска Гала вечер. Што интересно може да гледаш до крајот на овој месец. 1.MOJOT MAЖ | Петок, 16. февруари 2024, 20:00 и четврток, 29…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура

Татјана Бојковска- Сава пензиско друштво е препознатливо по своето посветено и транспарентно работење

февруари 8, 2024

Сава Oсигурителна Групацијa е снабдувач на примарно осигурување, реосигурување, управување со средства, здравствени и помошни услуги и решенија за пензионирање. Матичната компанија Позаваровалница Сава д.д. (Сава Ре) е компанија…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура

Раздвижете го вашиот февруари: 6 предлози за места во Скопје со различни активности во кои ќе уживате

февруари 1, 2024

За сите што си ветивме дека ќе почнеме со вежбање или некоја активност ,,после празниците”, а не си го исполнивме ветувањето, денеска, први февруари е одлична можност да се…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура

Познатата холивудска актерка Денис Ричардс пие чај Good Nature во популарното ријалити-шоу „Вистинските домаќинки од Беверли Хилс“

јануари 31, 2024

Холивудската дива и поранешна Бонд-девојка Дениз Ричардс ужива во шолја чај Good Nature! Во најновата сезона на „The Real Housewives of Beverly Hills“ или „Вистинските домаќинки од Беверли Хилс“,…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура

Ана Јакимска, режисерка – Како преку филмот да се зборува за мала земја на Истокот, а да не се оди „по шини“?

јануари 29, 2024

Режисерката Ана Јакимска ја знаеме по филмовите „Ќе дојдат децата“, „Синиот час“, „Неонски срца“, но и по сценариото на „Полноќен воз“, за кои имаше голем успех и освои неколку…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура

Сава пензиско друштво-најдобар начин за обезбедување на финансиска сигурност и одржлива иднина

јануари 29, 2024

Сава Oсигурителна Групацијa е снабдувач на примарно осигурување, реосигурување, управување со средства, здравствени и помошни услуги и решенија за пензионирање. Матичната компанија Позаваровалница Сава д.д. (Сава Ре) е компанија…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура

Игор Делов, графички дизајнер – Моќта на графичкото дело да пренесе важна порака на крајот зависи од досетливоста на дизајнерот

јануари 25, 2024

Дизајните на Игор Делов се неконвенционални со креативен пристап и минималистички стил. Преку своите постери за разни фестивали и културни настани пренесува силни пораки и го привлекува вниманието на…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура

Ана и Мане (Adventure.mk) – Инспиративни раскажувачи за патувања во природа и уживање во кампувањето

јануари 17, 2024

Двајцата авантуристи Ана и Мане заедно со кучето Арон постојано раскажуваат за нивните авантури и патувања во природа, на планини, езера и нови недопрени локации низ повеќе светски земји.…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура

Рецензија „Опенхајмер“: Совршено е очигледно дека светот оди во пеколот

јануари 8, 2024

Оценка: 4/5 Човек, млад, носталгичен кон својот дом и оптоварен со длабоко чувство дека е вечно погрешно разбран, има будни визии за животот надвор од разбирањето на обичните смртници.…

Прочитајте повеќе

Купете го новото електронско издание на
Портрет Магазин