Социјални медиуми

Во Видео, Живот и Култура

(Видео) Трејлер за квир вестернот на Алмодовар со Итан Хок и Педро Паскал

мај 3, 2023

Пред неколку дена беше објавен трејлерот на 30 минутниот квир вестерн на Педро Алмодовар, со наслов Strange Way of Life.  Направен во соработка со креативниот директор на брендот Сен…

Прочитајте повеќе

Во Видео, Новости

Македонија е европски шампион во Кантер страјк (Видео)

јули 11, 2022

Македонската е-спорт репрезентација стана европски првак во „Кантер Страјк Глобал Офенсив“, откако славеше по пресврт со 2-1 во финалето против Украина, па така ги обедини европската и светската титула.…

Прочитајте повеќе

Во Видео

30 секунди морско задоволство со Foodbar и Cooking with Branko

јуни 8, 2022

Ако има идеален период за уживање во салати, тогаш тоа е летото. Со толку многу сочен, сезонски зеленчук не можете да погрешите, а со експериментирање на нови комбинации на…

Прочитајте повеќе

Во Видео, Живот и Култура, Новости

(Видео) Нов тизер трејлер за Игра на тронови – Куќата на змејот

мај 5, 2022

Нов тизер трејлер од многу очекуваната серија Куќата на змејот која се случува пред настаните во популарната Игра на тронови беше објавен денес. Настаните во Куќата на змејот се…

Прочитајте повеќе

Во Видео, Живот и Култура, Новости

(Видео) Норвешката божиќна реклама посветена на правата на ЛГБТИ+ заедницата

ноември 29, 2021

Божиќна реклама објавена од норвешката национална пошта предизвика многу емоционални реакции и многумина ја нарекуваат најдобрата празнична реклама за годинава. Рекламата на Posten потсетува на популарната романтична комедија „Кога…

Прочитајте повеќе

Во Видео, Живот и Култура, Новости

(Видео) Диносаурусот Френки со гласот на актерот Сашко Коцев со важна порака за климатските промени

октомври 29, 2021

Генералното собрание на Обединетите Нации објави интересно и креативно видео со неочекуван посетител, диносаурусот Френки кој се обрати со порака за човештвото: горењето на фосилни горива ги носи луѓето…

Прочитајте повеќе

Во Видео, Новости, Убавина

Три кул изгледи за ова лето by INDOLA

јуни 25, 2021

Заедно со Indola ви ги претставуваме сезонските трендови за коса од новата Street Style колекција.  Indola е професионален германски бренд за коса и нивното мото е #SimplySmarter. Иновативност и…

Прочитајте повеќе

Купете го новото електронско издание на
Портрет Магазин