Социјални медиуми

Месечни архиви

август 2022

Во Уметност

Изложба “ОТКРИВАЊЕ”на Нина Нинеска

август 31, 2022

(Раз)откривање на себеси… Кон изложбата ,,Откривање“ на Нина Нинеска Идентификација на кревкото. Прашање и Одговор. Искуства, чувства… Проникнување. Контакт и Реакција. Процес. Поврзување и откривање на себеси. Употребувајќи го…

Прочитајте повеќе

Во Убавина

Портрет едиторијал-Три идеи за летен изглед by Make up Factory

август 31, 2022

Cooling EyeВпечатливо око во син туш за очи и експлозивна боја на портокалов кармин за летна комбинација на бои и впечатлив изглед кој отскокнува. Earthy ТonesНежен изглед со зелени…

Прочитајте повеќе

Во Уметност

Сашка Павловска:- Убавината на уметноста е во тивкиот, интимен разговор помеѓу уметникот и гледачот

август 30, 2022

Уметницата Сашка Павловска неодамна се претстави на македонската јавност со својот проект „Перцепција“ самостојна изложба, каде преку различни медиуми и своите концептуални дела ја претстави својата перцепција. Кога првпат…

Прочитајте повеќе

Во Музика

Новата фанки песна на Young Dadi конечно е во етерот

август 29, 2022

Приказната започнува со тоа што пијана девојка му ѕвони на Дади после журка, а тојнезаинтересиран за неа оди на афтер да се забавува. Во видеото е прикажана целатаатмосфера на…

Прочитајте повеќе

Во Убавина

Пиење колаген против знаци на стареење

август 28, 2022

Важноста на колагенот за кожата, коските и зглобовите е веќе докажанa, а новите козметички трендови, освен во препаратите за нега, сега го ставија на пиедестал и преку пиење или…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура

СКОПСКО Smooth ја загреа публиката за ЗДРАВО МЛАДИ и го претстави новото музичко пакување

август 27, 2022

Под слоганот „Слушај свежа музика“, СКОПСКО Smooth, викендов во МКЦ го најави најновото издание на фестивалот „ЗДРАВО МЛАДИ“ и истовремено го промовираше своето ново пакување во лимитирана серија, инспирирано…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура

Chit Chat со актерот Дритон Вејсели

август 27, 2022

Глумењето во ситкомот „Преспав“ за мене значи… остварена животна желба. Хуморот на Талат е…. во неговата наивност. Мустаќите на Талат би сакал да ги видам на… Јелена од Драчево.…

Прочитајте повеќе

Во Убавина

Нови формули за убавина – технолошка ера за негата на кожа

август 27, 2022

Kозметичките куќи се посветија во изминативе неколку години да ја искористат моќта на технологијата, за да ги подобрат производите што се омилени и неопходни на многумина. Производите со состојки…

Прочитајте повеќе

Во Уметност

„CoolTura“со аниматорот Михајло Димитриевски (Тхе Мичо)

август 26, 2022

Детството на еден „цртач“ Цртам од кога знам за себе, како дете најчесто на маргините од книгите, па подоцна на регистри од битолскијот монопол (едната страна беше со некоја…

Прочитајте повеќе

Во Некатегоризирано

Нискокалорични викенд идеи за готвење

август 26, 2022

Вегетаријански строганоф со печурки за 4 порции 250 г полнозрнеста паста 3 лажици екстра девствено маслиново масло 2/3 шолја исечкан кромид 3 чешниња лук ситно исечкани 500 г исечкани…

Прочитајте повеќе