Социјални медиуми

Месечни архиви

март 2023

Во Новости

Марш на видливост на трансродовите лица денес во Скопје

март 31, 2023

Граѓанската иницијатива за заштита и унапредување на правата на трансродовите лица ТрансФормА, во рамките на кампањата за одбележување на 31 Март – Меѓународниот ден за видливост на трансродовите лица…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура, Новости, Уметност

Катарина Мандарина, позната наградувана фотографка и авантуристка „Имав можност да отидам на дивите терени на Попова Шапка со одушевувачки планински врвови“

март 31, 2023

Катарина Батута Вишекруна или Катарина Мандарина, како што е позната на „Инстаграм“, е фотографка од Србија, чии фотографии буквално се одушевувачки и го одземаат здивот. Низ своите искуства преку…

Прочитајте повеќе

Во Убавина

Diор Capture Totale – моќта на матичните клетки во грижата на кожата

март 31, 2023

Со научните истражувања денес, Диор докажува дека регенеративниот потенцијал на епидермалната цврстина може да се оживее со консолидирање на закотвувањето на матичните клетки во дермоепидермалните станици. Суперактивиран од ферментирана…

Прочитајте повеќе

Во Мода

НОВА КОЛЕКЦИЈА НА „ЛУДУС“ ЗА ЕСЕН-ЗИМА 2023/24

март 31, 2023

НОВАТА КОЛЕКЦИЈА „ПОСТ-РОДОВОСТ VIII“ Е ФОРМАЛНО И КОНЦЕПТНО ЕКСПЕРИМЕНТАЛНО ИСТРАЖУВАЊЕ НА БРЕНДОТ Со повеќе од 30 производи  и вкупно 15 целосни изгледи „Лудус“ ја претставува последната колекција за есен-зима 2023/24…

Прочитајте повеќе

Во Мода

5 модели на New Balance патики што ќе излезат оваа пролет( сите ги сакаме)

март 30, 2023

New Balance дефинитивно станува доминантен бренд во изминативе години кога станува збор за патики и улична мода. Полека но сигурно, од хипстерски бренд, пласирајќи dad sneakers премина во модерен…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Амстердам им препорачува на „лудите“ Британци да „не се приближуваат“

март 30, 2023

Амстердам излезе со нова кампања која ги таргетира младите британски мажи кои доаѓаат во градот да „пијат“ и „лудуваат“. Новата онлајн холандска кампања им порачува на младите Британци да…

Прочитајте повеќе

Во Новости, Уметност

Претставување на проектот „Пејзажно искуство“ од 59. Венециско биенале 2022 во Чифте амам

март 30, 2023

По реализацијата на едно од најдобрите национални преставувања на 59-то издание на меѓународната ликовна изложба La Biennale di Venezia 2022, со проектот „Пејзажно искуство“ на уметниците Роберт Јанкулоски и…

Прочитајте повеќе