Социјални медиуми

Месечни архиви

септември 2023

Во Живот и Култура, Некатегоризирано

Викторија Димитровска- Здравиот животен стил на родителите е најдобар учител за нивните деца

септември 29, 2023

Велат дека здрав стил на живеење е скала до успехот, па затоа сакаме да разговараме на оваа тема со инспиративни луѓе што го практикуваат. Наш избор оваа недела е…

Прочитајте повеќе

Во Новости

На 30 септември сите патишта водат до DESTINATION GOOD TIMES: Прослава со 150 диџеи за 150 години незаборавни Heineken искуства

септември 28, 2023

На 30 септември скопскиот Градски парк станува најголемиот клуб под отворено небо, со 150 диџеи, исто толку миксови и многу активности и изненадувања во чест на 150 роденден на…

Прочитајте повеќе

Во Некатегоризирано

Дијамантите на Божиновски часовници и накит на 44 издание на фестивалот за филмска камера ,,Браќа Манаки”

септември 26, 2023

Прославувајќи ја ноќта на кинематографите во Битола, на црвениот тепих поминаа неколку светски оскаровци на кинематографијата и  некои од најдобрите и најсветлите Македонски ѕвезди, убави и гламурозни дами во вечерни…

Прочитајте повеќе

Во Музика

13 издание на фестивалот на нова музика ЗДРАВО МЛАДИ вечерва во МКЦ

септември 23, 2023

Вечерва со почеток од 20 часот, започнува еднодневната фестивалска програма на музичкиот фестивал ЗДРАВО МЛАДИ во организација на ЈУ Младински културен центар веќе тринаесетта година по ред. На 5…

Прочитајте повеќе

Во Убавина

Le Vie di Milano Via della Spiga – Parfum парфем кој раскажува возбудлива шопинг приказна

септември 22, 2023

Елеганцијата на овој парфем се рефлектира во слатките интензивни ноти на лешник, кафе и цимет, кои нежно се мешаат во коктел од кокос и тубероза, а финалниот мирисен удар…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура

Изложба на фотографии„Жените и спортот“ на Маја Аргакијева

септември 21, 2023

Амбасадата на Франција, во партнерство со Амбасадата на Грција, Олимпискиот комитет на Северна Македонија и Трговскиот центар „Ист Гејт Мол”, организираат изложба на фотографии во чест на престојните Олимписки игри во Париз 2024, насловена…

Прочитајте повеќе

Во Убавина

На гала настан лансиран новиот  парфем Armani SÌ EAU DE PARFUM INTENSE (галерија)

септември 21, 2023

Завчера вечер во Загреб, во елегантниот и софистициран амбиент на ресторанот Zinfandel  во хотел Esplanade се одржа регионален настан за Armani SÌ.Лансирањето на новиот  Armani SÌ EAU DE PARFUM…

Прочитајте повеќе

Во Уметност

Гоце Илиевски – Моќта на илустрирана реалност

септември 20, 2023

Гоце Илиевски е еминентно име во светот на илустрациите и анимациите. Овој ликовен уметник зад себе има голем број локални и светски проекти и изложби, а со својот систематски…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Усвоени законските измени за намалување на ДДВ-то за менструалните производи

септември 20, 2023

Собранието РСМ вчера ги усвои измените на Законот за данокот на додадена вредност со кои  ќе се овозможи намалување на стапката од 18% на 5% за прометот со менструални…

Прочитајте повеќе

Во Мода

Винтиџ продавницата ,,Игралиште” на нова локација

септември 20, 2023

Минатата недела ,,Игралиште”, првата продавница за винтиџ облека и локални дизајнери во Скопје се ре-отвори на нова локација. Продавницата се наоѓа на улица Мирослав Крлежа 48, Скопје и ќе работи со…

Прочитајте повеќе