Социјални медиуми

Во Новости, Убавина

Како да препознаете правилен органски beauty производ?

април 14, 2020

Кога се во прашање производите за нега на кожата веќе сме длабоко навлезени во проблематиката на органската, веганската или природната козметика. Но, како точно да препознаеме вистински органски производ…

Прочитајте повеќе

Во Новости, Уметност

5 филмови што ќе те релаксираат (и можеш да ги гледаш на Нетфликс)

април 13, 2020

My neighbor Totoro Јапонски анимиран фантастичен филм напишан и режиран од Hayao Miyazaki, се разбира во продукција на студио Ghilbi. Едноставна приказна која се одвива во рурална Јапонија, за…

Прочитајте повеќе

Во Новости, Уметност

Must-see филмови за фотографи

април 10, 2020

Фотографијата и правењето филмови одат рака под рака. Некои од најдобрите кинематографери во светот студирале фотографија. Некои од нив, како што се Сем Тејлор Вуд и Антон Корбин, порано…

Прочитајте повеќе

Во Новости, Уметност

Ирма Башеска е нашата фото-инспирација на неделата

април 10, 2020

Карактеристични фотографии од архитектура, градови и секојдневен живот во кои секој детаљ оживува се дело на младата Ирма Башеска. Новинарка со посебна пасија за култура, патување, театар и филм,…

Прочитајте повеќе

Во Музика, Новости

Музичка инспирација Katerinha и нејзиниот нов сингл Trippin

март 31, 2020

Таа неодамна го објави својот дебитантски сингл и спот во којшто се вљубивме од прва. Посветеноста, љубовта кон музиката и естетиката се наѕираат буквално во секој аспект од овој…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура, Новости

Талентираните браќа со силна пасија за режија и иноваторство

февруари 14, 2020

Ханис го знаеме по фотографиите, краткиот филм „Мишко“, а годинава учествуваше и на програмата „Берлинале таленти“, во рамките на интернационалниот филмски фестивал. Орхан, пак, е познат по иновациите, ентузијаст…

Прочитајте повеќе

Купете го новото електронско издание на
Портрет Магазин