Социјални медиуми

Во Музика, Новости

Васко Атанасоски, Bernays Propaganda „Слободата е моја единствена идеологија“

мај 6, 2020

Васко Атанасоски е  вокал, гитарист, басист, автор на текстовите, музиката, аранжманите, но за нас беше интересна неговата бунтовна страна и изразена индивидуалност. „Bernays Propaganda“ е дел од  светскиот, музички…

Прочитајте повеќе

Во Музика, Новости

[Рецензија] Dua Lipa – Future Nostalgia

април 29, 2020

Дуа Липа годинава ја „доминира“ музичката сцена со новиот албум, а вие прочитајте ја рецензијата за Future Nostalgia од нашата соработничка Миа Милошеска (@wilmaflintstone_). Во 2019 со менувањето на…

Прочитајте повеќе

Во Музика, Новости

Цел ден со џез музика на 30 април

април 28, 2020

Време е за џез! Меѓународниот ден на џез-музиката, во четврток ќе биде одбележан преку онлајн видео-стриминг. Здружението на џез-музичари на Македонија ќе приреди концерт кој ќе биде прикажен на…

Прочитајте повеќе

Во Музика, Новости

„Искра“ – Порака од иднината преку музика и анимација

април 16, 2020

„Искра“ е група од 4 млади момци кои велат дека пронашле чип од иднината со многу важни информации. Тие успеале да го декодираат чипот, а информациите до кои само…

Прочитајте повеќе

Во Музика, Новости

Музичка инспирација Katerinha и нејзиниот нов сингл Trippin

март 31, 2020

Таа неодамна го објави својот дебитантски сингл и спот во којшто се вљубивме од прва. Посветеноста, љубовта кон музиката и естетиката се наѕираат буквално во секој аспект од овој…

Прочитајте повеќе

Купете го новото електронско издание на
Портрет Магазин