Месечни архиви

март 2022

Во Новости

Марш за женски права на 8 Март – „Сиромаштијата има женско лице“

март 7, 2022

Шестиот марш за женски права, ќе се одржи на 8 март (вторник), под слоганот: „Сиромаштијата има женско лице“. Со почеток во 12.00 часот пред зградата на Владата, од Платформата…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура, Новости

По 13-ти пат „Вечери на женски права“ на повеќе локации во Скопје

март 7, 2022

Од 8 до 10 март 2022 година, во Младинскиот културен центар и Кинотека, ќе се одржи 13-то издание на „Вечери на женски права“. Ова е настан кој на различни…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Клиниката „Жан Митрев“ прославува 22 години постоење – Да се донесе светот дома

март 2, 2022

Повеќе од две децении пациентите во земјава добиваат врвна медицинска услуга согласно највисоките светски стандарди. Клиничката болница „Жан Митрев“ денеска има голема причина за славење – одбележување на 22…

Прочитајте повеќе

Во Новости, Убавина

Bellina денес слави роденден – подароци за сите купувачи

март 1, 2022

На македонскиот пазар Bellina како бренд се појави во 2016 година и за само шест години успеа да прерасне во најголемиот увозник и дистрибутер за сертифицирана природна и органска…

Прочитајте повеќе

Купете го новото електронско издание на
Портрет Магазин