Во Мода

Нашиот дизајн нуди интересна игра со сите наметнати норми

април 2, 2020

Брендот „Лудус“ деновиве објави видео презентација на најновата колекција наречена „Пост-родовост II поглавје“. Модниот дизајнер Драган Христов со години е најзаслужен за растењето на овој бренд, за развивање на…

Прочитајте повеќе

Во Мода

Модата е јазик на кој се изразувам најдобро

март 20, 2020

Колекциите на дизајнерот Мите Занов веќе неколку години се значителен дел од македонската модна сцена. Неговите уникатни модели се моќна порака дека квалитетот, талентот и напорната работа секогаш ќе…

Прочитајте повеќе

Во Мода

Моделката што ја редефинира дефиницијата за убавина

март 20, 2020

Родово-флуидната моделка Арон Филип (која подоцна се изјасни дека се идентификува со родовиот неконформистички феминизам) со своето појавување во светот на модата дефинитивно ја зголеми видливоста и прифаќањето на…

Прочитајте повеќе

Во Мода

7 изгледи на Тимоти Шаламеј на црвениот тепих

февруари 14, 2020

Актерот кој многу брзо стана миленик на Холивуд, Тимоти Шаламеј, има супер стил, без разлика дали за секојдневната улична мода или за црвениот тепих. Вљубеник во костумите, но со…

Прочитајте повеќе

Во Мода

Ќе станат ли здолништата за мажи дел од конвенционалната мода?

февруари 14, 2020

Само пред неколку сезони единствениот маж што носеше здолниште на модните недели беше дизајнерот Том Браун. Но минатото лето на улиците во Париз може да се видат многумина што…

Прочитајте повеќе