Социјални медиуми

Архиви

Во Живот и Култура

Што интересно можеш да гледаш во Скопје до крајот на февруари?

февруари 15, 2024

Предлог претстави, филм, опера, концерт, Бубамара, Оскаровска Гала вечер. Што интересно може да гледаш до крајот на овој месец. 1.MOJOT MAЖ | Петок, 16. февруари 2024, 20:00 и четврток, 29…

Прочитајте повеќе

Во Музика

„Луфтанза“ – бенд од шест „своеглави луѓе“, што носи неверојатна енергија на музичката сцена

февруари 14, 2024

Бендот „Луфтанза“ е бенд од шест „своеглави луѓе“, како што се нарекуваат членовите, кои, дружејќи се и свирејќи заедно, го оформија бендот што донесе вистинска свежина на македонската сцена…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Четири корисни апликации со вештачка интелигенција

февруари 14, 2024

Otter.ai Otter.ai е помошна апликација со вештачка интелигенција што првенствено помага при аудиотранскрипција, земање белешки и резимеа во живо. Апликацијата е најдобро приспособена за соработувачка содржина, бидејќи различни корисници…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Three Kitchen & Bar прославува роденден- Пет години врвно хедонистичко искуство

февруари 12, 2024

„Три слави 5че!“ е слоганот за нajaва на роденската забава на Three Kitchen & Bar, која е закажана за 14 февруари. Пет години, врвна храна, добра музика, прекрасен амбиент и…

Прочитајте повеќе

Во Мода, Убавина

5 предлог подароци за љубов кон себе и кон околината

февруари 12, 2024

Во свет каде што свесниот консумеризам и грижата за себе се постојно испреплетени,од големо значење е да се изберат производи кои не само што ни даваат нега, туку ипокажуваат…

Прочитајте повеќе

Во Уметност

Каја Тасевска – Ме привлекуваат сцени што се целосно отворени за лична интерпретација

февруари 10, 2024

Каја Тасевска е млада фотографка која има освоени голем број награди и учествувано на повеќе групни изложби, иако фотографијата ѝ е само хоби. Таа е втора година на студиите…

Прочитајте повеќе

Во Новости

MY:TIME: Овој Валентајн ја славиме различноста со стил

февруари 9, 2024

MY:TIME, реномираната компанија во светот на часовниците и накитот, со радост ја најавува својата ексклузивна кампања за вљубените која не само што ја опфаќа сезоната на љубовта, туку и…

Прочитајте повеќе

Во Новости

„ЛАБОРАТОРИУМ“ ГИ ПОВИКУВА СИТЕ ДИЗАЈНЕРИ ИЗАНАЕТЧИИ ЗА УЧЕСТВО БО „ЛАБ ДИЗАЈН МАРКЕТ“

февруари 9, 2024

СЕ ОТВОРА НОВ ИЗЛОЖБЕН САЛОН И НАЈГОЛЕМАТА ЗАЕДНИЦА ЗА МАКЕДОНСКИ ДИЗАЈНЕРИИ ЗАНАЕТЧИИ „Лабораториум“ објавува отворен повик до сите дизајнери и занаетчии кои изработуваат производи и нудат услуги во полето…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура

Татјана Бојковска- Сава пензиско друштво е препознатливо по своето посветено и транспарентно работење

февруари 8, 2024

Сава Oсигурителна Групацијa е снабдувач на примарно осигурување, реосигурување, управување со средства, здравствени и помошни услуги и решенија за пензионирање. Матичната компанија Позаваровалница Сава д.д. (Сава Ре) е компанија…

Прочитајте повеќе

Купете го новото електронско издание на
Портрет Магазин