Во Новости

Good Food со Кокарче – Марокански кускус со печен зеленчук

октомври 23, 2020

Кускус е вид на тестенина која потекнува од  Мароко и е застапена во традиционалната медитеранска и магребска кујна. Се прави така што се обликуваат ситни топчиња од гриз од…

Прочитајте повеќе

Во Некатегоризирано

Новата онлајн платформа на Okaidi – Уште повесело доживување за најмалите!

октомври 22, 2020

Детскиот бренд Okaidi ја претставува својата нова платформа www.okaidi.com.mk каде можете да најдете изненадувања, неодоливи производи за најмалите и секако добри промоции. Оваа есен дизајнерите на Okaidi создадоа исклучително…

Прочитајте повеќе

Во Новости, Убавина

Лесни рецепти за домашни маски за лице

октомври 19, 2020

Истите свежи природни состојки што се користат во рецептите за разни јадењa можат да направат и чуда за кожата. Овошјето и зеленчукот, особено тие со витамин Ц, се борат…

Прочитајте повеќе

Во Музика, Новости

Pluto’s Doubts дел од светската конференција „Mondo“

октомври 13, 2020

По објавувањето на нивниот последен сингл, „Слепа за луѓе свои“ и неколкуте настапи низ Македонија, плутоси на социјалните мрежи објавија дека овој месец ќе настапуваат на фестивалот Mondo во…

Прочитајте повеќе

Во Музика, Новости

Над 100.000 дигитализирани плочи достапни на интернет

октомври 12, 2020

Гледањето кон минатото може да помогне за да се поттикне поголемо ценење за различни работи, вклучително и музиката. Винил плочите денес доживуваат повторно воскреснување кај вистинските љубители на музиката.…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура, Новости

Најмалите куќи на светот

октомври 10, 2020

Засолнувањето е основната работа со која се занимава архитектурата. Начините на живеење и интеракцијата во просторот во кој го поминуваме нашиот секојдневен живот е вечна дебата, која се залага…

Прочитајте повеќе

Во Мода, Новости

Животот се промени: Доаѓа убавина! Модна разгледница од Fashion Group

октомври 6, 2020

Дефинирај го „новото нормално“… Што всушност значи тоа? Постои ли нешто како „ново нормално“? Нормалното е само нормално, но сосема неочекувано, му се случи неверојатна пресвртница. Дојде време да…

Прочитајте повеќе