Во Новости

Lost in baking – Медитерански леб со сушени домати и фета сирење

јули 22, 2021

За вкусен почеток на денот од @lostinbaking, надополнет со медитерански вкусови скриени во овој сочен леб, со ароматични сушени домати, квалитетно фета сирење и секако превкусно песто. Состојки: –…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура

Борче Стаменов – „Детската насмевка ми е најголема награда за целиот мој труд“

јули 21, 2021

„Со секоја донација сме на чекор поблиску до општество еднакво за сите“ Борче Стаменов и неговиот алтруизам се навистина реткост во нашата држава. Тој е најубав пример дека со…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура, Новости

Андријана Папиќ Манчева – „Рециклирањето е само еден мал дел од решението за справување со отпадот“

јули 20, 2021

Со Андријана Папиќ Манчева од Иницијативата за забрана на пластични кеси, поразговаравме за новиот закон во ЕУ околу забраната за употреба на еднократна пластика и начини како може и…

Прочитајте повеќе

Во Мода, Новости

Колекција Еден – нова колекција, нова визија од Swarovski

јули 20, 2021

Базирано на сонот на Даниел Сваровски да создаде дијаманти за секоја жена, „Науката на елеганцијата“ овозможува несекојдневен изглед преку уникатни и несекојдневни дизајни. Сваровски 125 години има моќ постојано…

Прочитајте повеќе

Во Новости

Кои фактори влијаат за да го доведете телото во топ форма?

јули 19, 2021

Веројатно сте наишле на брзи решенија кога се работи за физичка активност: ветувањата дека за две недели можете да ослабете и да имате врвно тело се особено актуелни во…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура

Откријте кој ќе го дизајнира првиот македонски Swatch часовник!

јули 19, 2021

Првиот Swatch со локализиран дизајн ќе биде изработен од страна на познатиот македонски дизајнер Зоран Кардула, на истиот ќе биде претставено дело креирано специјално за оваа намена. „Часовниците ќе…

Прочитајте повеќе