Социјални медиуми

Во Музика, Новости

Утре почнува 13 издание на Д Фестивал

јуни 29, 2023

Утре, петок 30 јуни во 10:00 часот официјално започнува Д ФЕСТИВАЛ, најголемиот летен музички фестивал во земјава кој по тринаесетти пат ќе се одржува во Дојран. Првите посетители на фестивалот…

Прочитајте повеќе

Во Музика, Новости

Пристигнува едно од најсилните изданија на EXIT! Од Македонија ќе настапат Дина Јашари и Другари, Matej Foltz, Young Dadi, BDM и ZEE

јуни 23, 2023

The Prodigy, Wu-Tang Clan, Skrillex, Eric Prydz и многу други ја преземаат Тврдината! Регионалниот фестивалски гигант EXIT повторно го освојува летото! Најголемиот музички собир во југоисточна Европа од 6 до 9…

Прочитајте повеќе

Во Живот и Култура, Музика, Новости

Тупак Шакур постхумно доби ѕвезда на „Патеката на славните“ во Холивуд

јуни 9, 2023

Повеќе од 25 години откако беше застрелан и почина во Лас Вегас, славниот рапер Тупак Шакур доби ѕвезда на „Патеката на славните“ во Холивуд. Во средата на 7 јуни,…

Прочитајте повеќе

Во Музика, Новости

Во среда со португалската фадо пејачка ѕвезда МИЗИЈА почнува ОФФ-ФЕСТ 2023

јуни 5, 2023

Дваесет и второто издание на традиционалниот ОФФ-Фест ќе се одржи од 7 до 10 јуни во Националната опера и балет и МКЦ. Фестивалот годинава го сочинуваат осум концертни настапи и еден документарен филм.…

Прочитајте повеќе

Во Музика

(Видео) „Е“ нов сингл и спот на Горан Кан

јуни 5, 2023

Скопскиот техно диџеј и продуцент, Горан Кан го претставува својот нов сингл и спот со име „Е“ во кој испорачува непрекината енергија преку главниот лик во видеото, актерот Тино…

Прочитајте повеќе

Во Музика

Скопје и Струмица овој викенд ќе ја искусат магијата на EXIT-VERSE@Coke Studio серијалот настани

јуни 1, 2023

Продолжениот викенд пред нас носи неповторлива енергија за сите љубители на EXIT фестивалот. Заедно со EXIT и Coca-Cola, регионални и локални музички ѕвезди ќе ја пренесат магијата на EXIT-верзумот…

Прочитајте повеќе

Во Музика

Red Bull SoundClash: Музички дуел кој никого не остава рамнодушен

мај 29, 2023

Ако го барате највозбудливиот музички настан ова лето, тогаш Red Bull SoundClash е дефинитивно настан што не смеете да го пропуштите. Овој музички дуел, во светот се одржува со…

Прочитајте повеќе

Во Музика, Новости

„Метро“ е песна со која Young Dadi го најавува првото поглавје на албумот “SCORPIUS”, кој ќе излезе на 28.05 (недела).

мај 22, 2023

Со овој проект, Young Dadi цели да ја воодушеви публиката со извонреден спој на звук и несекојдневен визуелен приказ. Овој сингл комбинира заразен drum and bass ритам и невообичаено…

Прочитајте повеќе

Во Музика, Новости

Утревечер почнува фестивалот „Крај Вардарот Џез“

мај 17, 2023

Утревечер, почнува четвртото издание на фестивалот „Крај Вардарот Џез“ во организација на дискографската куќа „ПМГ Џез“ и ќе трае до 20 мај. Организаторите на фестивалот на денешната конференција за…

Прочитајте повеќе

Купете го новото електронско издание на
Портрет Магазин